COPART

Auta Osobowe

Auta Osobowe

Klasyki

Klasyki

SUV, 4x4

SUV, 4x4

Minivan

Minivan

Pickup trucks

Pickup trucks

Kempingowe RV

Kempingowe RV

Start : Jak kupować > Procedury zakupu

Procedury zakupu samochodów, import, opłaty

1. Wybór pojazdu
2. Zakup samochodu na aukcji
3. Zapłata za samochód i transport
  
- Warunki i sposoby zakupu
   - Bezpieczeństwo transakcji
   - PayPal
4. Dokumenty importowe
5. Odbiór samochodu


1. Wybór pojazdu

Wyboru samochodu można dokonać samemu, korzystając z wyszukiwarki na naszej stronie. Można również skorzystać z naszej pomocy w wyszukaniu konkretnego pojazdu poprzez wysłanie wiadomości e-mail. 

Istnieje możliwość uzyskania szczegółowych informacji nt konkretnego pojazdu poprzez wygenerowanie na zamówienie raportu Carfax, którego koszt wynosi 100zł, dzięki ktoremu możemy uzyskać szczegółowe informacje o uszkodzeniach, wypadkach czy rzeczywistym przebiegu. WIęcej informacji można uzyskać klikając tutaj

Po wstępnym ustaleniu, jaki samochód zdecydowali się Państwo zakupić w USA prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail. Pomożemy ustalić aktualne ceny hurtowe na wybrany model i ustalimy wspólnie szczegóły całej transakcji oraz przewidywany koszt całkowity importu wybranego samochodu.


 2. Zakup samochodu na aukcji

CorvettePrzed rozpoczęciem przez nas licytacji wybranego przez klienta pojazdu wymagany jest depozyt gwarancyjny – przesyłamy instrukcję płatności. Po dokonaniu przelewu należy przesłać nam potwierdzenie przelewu bankowego na adres e-mail: info@carpaka.com z podaniem swoich danych: imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail, kwota zrealizowanego przelewu - zadatku tytułem zapłaty: "NA POCZET ZAKUPU SAMOCHODU Z AUKCJI W USA". Wpłacić należy sumę stanowiącą minimum 10% kwoty, za którą zamierzacie Państwo nabyć wybrany pojazd, lecz nie mniejszą niż równowartość 400 USD. Następnie spisane będą zamówienie oraz umowa kupna - sprzedaży pojazdu, w której szczegółowo określone będą warunki realizacji zamówienia. Umowa przesłana będzie na wskazany przez Państwa adres e-mailowy. Na drugi dzień powinniście Państwo dokonać zapłaty reszty ceny określonej w umowie kupna-sprzedaży. Aby uchronić Państwa od kar za zwłokę oraz kosztów za parkowanie pojazdu sugerujemy dokonywanie ekspresowych przelewów SWIFT na nasze konto podane w umowie lub bezpośrednio na konto sprzedawcy. W wypadku odstąpienia lub rezygnacji przez Państwa z zakupów w USA i z udziału w licytacji należy wystąpić o zwrot wadium. Wadium lub depozyt gwarancyjny może być zwrócone tylko nadawcy w terminie do 14 dni od daty otrzymania pisemnej rezygnacji z zawartej umowy. Transport zakupionego pojazdu jest dokonywany przez ubezpieczoną firmę transportową. Oryginalne dokumenty własności i list przewozowy stanowią jedyne dokumenty upoważniające do odbioru pojazdu z portu i umożliwiają jego odprawę celną. Zgodnie z treścią umowy tymi czynnościami zajmuje się nasz przedstawiciel w porcie lub agencja celna w imieniu nabywcy.W licytacji online kolejne przebicie ceny podnoszące oferowaną cenę zakupu, wynosi przeważnie 100 USD. Ustalenie ostatecznej ceny sprzedaży pojazdu następuje dopiero po zakończeniu licytacji. Sporo sprzedających rezerwuje sobie najniższą cenę za jaką zgodzą się sprzedać swój pojazd. Do ostatecznie wylicytowanej ceny w każdym przypadku dodać należy opłaty aukcyjne plus koszty transportu z miejsca zakupu do portu w USA i z portu w USA do wskazanego przez Państwa portu docelowego oraz koszty celno podatkowe w tym cło, podatek VAT.


3. Zapłata za samochód i transport

- Warunki i sposoby zakupu

Kluczyki 2 Za kupowany pojazd w USA można zapłacić w dowolnie wybrany przez siebie sposób. Można np. wykonać przelew ze swojego banku bezpośrednio na konto sprzedawcy w USA lub na nasze konto w polskim banku. Płatności za samochody lub na poczet zakupu samochodu akceptujemy w formie przelewu lub gotówką w dowolnej walucie.

- Bezpieczeństwo Transakcji

Kluczyki 3Dla naszych klientów mających jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa całej transakcji proponujemy skorzystać z systemu płatności PayPal.com. Ten sposób zabezpiecza wpłacającego mniejsze sumy na poczet depozytu gwarancyjnego, wadium, zaliczki itp. Jest też ogromnie wygodny przy płaceniu za zakupione za granicą towary np. za auto części.

Każdy importowany przez nas samochód jest wcześniej sprawdzany poprzez Carfax lub Autocheck odnośnie jego legalności pochodzenia i historii użytkowania oraz ewentualnych problemów technicznych i prawnych.

Do transportowania zakupionego samochodu zatrudniamy wyłącznie sprawdzonych przewoźników. Na czas przeprawy przez ocean również sugerujemy naszym klientom wykupić dodatkowe ubezpieczenie tzw. Marine insurance. Koszt od 1 do 2% od zadeklarowanej wartości samochodu. Istnieje możliwość przekazania należności głównej za zakupiony samochód bezpośrednio przelewem bankowym na konto aukcji, na której zakupiono zamawiany pojazd lub na konto dealera sprzedającego dany samochód z USA.

 - PayPal (bezpieczne transakcje)

PayPal

 

System PayPal umożliwia wysyłanie i otrzymywanie bezpiecznych płatności w Internecie każdej osobie, która dysponuje adresem e-mail. System PayPal jest dostępny w ponad 190 krajach i umożliwia płatności w 17 różnych walutach, w tym m.in. złotych polskich, euro, dolarach USA. Szybki, bezpieczny i prosty system PayPal jest idealnym rozwiązaniem w przypadku transakcji internetowych i międzynarodowych.

w górę ^


 4. Dokumenty importowe

Każdy kraj ma własne regulacje dotyczące praw własności, form przekazania praw własności kolejnemu nabywcy oraz odrębne wymagania i regulacje dotyczące eksportu pojazdów. Sugerujemy dokładnie zapoznać się z tymi regulacjami przed dokonaniem zakupu samochodu lub zlecić to doświadczonemu dealerowi, brokerowi. Może to ochronić Państwa przed sytuacją kiedy legalnie zakupiony w innym kraju pojazd nie zostanie wpuszczony do kraju nabywcy z powodu jednego słowa czy określenia zapisanego na jego dokumencie - tytule własności np: ”salvage unrebuildable" lub ,,certificate of destruction".

Samochód może wyglądać jak nowy, a nie zostanie w kraju nabywcy nigdy zarejestrowany, a być może nawet zostanie zarekwirowany przez urzędników celnych jako np. odpad zagrażający środowisku naturalnemu. Fakt, że kupuje się pojazd w aktualnie zadowalającej wizualnie kondycji nie stanowi żadnej gwarancji, np. że dany pojazd nie był uprzednio zalany wodą w czasie powodzi lub został skasowany przez firmy ubezpieczeniowe i przez lokalne prawo jak nienadający się nigdy więcej do użytku na drogach publicznych, a adnotacja o tym wpisana została na jego dokumencie własności. Często takie pojazdy są sprzedawane na licytacjach, gdzie nabywcy rozgorączkowani przebijają się ofertami, bez wcześniejszego zapoznania się z historią danego pojazdu i jego dokumentami. Są dwa główne sposoby aby uniknąć takiej problematycznej sytuacji, pierwszy to powierzyć zakup i sprowadzenie doświadczonemu, odpowiedzialnemu za to dealerowi, drugi sposób możliwy tylko w USA to zakupić raporty na temat historii danego pojazdu z serwisów informacyjnych takich jak Carfax lub Autocheck.
Odrębnym zagadnieniem jest kwestia homologacji i dokumentów z tym związanych np : COC wymagane już prawie wszędzie w Unii Europejskiej. Więcej na temat homologacji i innych pokrewnych tematów znajdą Państwo w naszym dziale informacji.

 w górę ^


5. Odbiór auta

Pojazd po około 4-6 tygodniach od momentu zakupu można odbebrać w porcie, który został wskazany przez klienta. Dostarczone auto jest po wszystkich opłatach celno-podatkowych.

 w górę ^

CopartMobile.com

Copart mobile

Toolbox

Currency Exchange  Buy car from american time zones

Motocykle

Motocykle

ATV

Motocykle

Dostawcze

Dostawcze

Przemysłowe

Przemysłowe

Łodzie

Łodzie