COPART

Auta Osobowe

Auta Osobowe

Klasyki

Klasyki

SUV, 4x4

SUV, 4x4

Minivan

Minivan

Pickup trucks

Pickup trucks

Kempingowe RV

Kempingowe RV

Start : Jak kupować > Transport > Transport drogowy w USA

Transport drogowy w USA

TIR 5

Ceny zakupionych pojazdów w USA są bardzo niskie. Niestety trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami ich transportu do Polski. Koszt dostawy zakupionego samochodu osobowego z miejsca zakupu do portu w USA zależy głównie od odległości pomiędzy miejscem zakupu, a miastem portowym z którego odpływają statki kontenerowe. Kupujący powinien w swojej kalkulacji ująć dodatkowy koszt transportu drogowego, który wynosi średnio 1,50 USD za milę. Odległości pomiędzy miastami łatwo sprawdzić korzystając z linku: http://www.maps.google.com/


Wniosek - kupując samochód najlepiej poszukiwać go w pobliżu dużych miast portowych takich jak Miami lub New York oraz okolicznych stanach na wschodnim wybrzeżu USA. Uwaga, kupując na południu USA, kupujemy samochody, które prawdopodobnie nigdy nie jeździły w śniegu i soli. Najlepsze i najtańsze zakupy oraz transport są z Florydy. Jest tam sprzedawanych najwięcej samochodów nowych i bardzo młodych na przykład z wypożyczalni. Są tam 2 duże porty Miami i Jacksonville, tak, że koszt dostawy zakupionych samochodów będzie najniższy, a samochody najlepsze i najtańsze.


Kupując natomiast w głębi kraju należy się spodziewać większych kosztów transportowych oraz dodatkowego czasu oczekiwania na dostawę. Żadna firma transportowa nie chce podjąć się przewiezienia pojedynczego samochodu, czekają aż uzbiera się pełny ładunek 8 do 10 samochodów w tym samym kierunku. Korzystamy tylko ze sprawdzonych i ubezpieczonych przewoźników, którzy może nie są najtańsi, ale za to nasi klienci mogą być pewni, że ich nowo zakupiony samochód zostanie dowieziony kompletny i nieuszkodzony. W przypadku zakupu niestandardowego pojazdu, o dużych gabarytach lub pojazdu uszkodzonego, bez możliwości samodzielnego poruszania się, koszty transportu będą nieco wyższe i są ustalane z przewoźnikiem odrębnie dla każdego przypadku.

 

 

CopartMobile.com

Copart mobile

Toolbox

Currency Exchange  Buy car from american time zones

Motocykle

Motocykle

ATV

Motocykle

Dostawcze

Dostawcze

Przemysłowe

Przemysłowe

Łodzie

Łodzie