COPART

Auta Osobowe

Auta Osobowe

Klasyki

Klasyki

SUV, 4x4

SUV, 4x4

Minivan

Minivan

Pickup trucks

Pickup trucks

Kempingowe RV

Kempingowe RV

FAQ


Jak mogę się dowiedzieć itd. ?

Na większość Państwa pytań odpowiedzi znajdują się w tekstach stron umieszczonych w dziale Jak kupować, wystarczy wybrać odpowiedni temat i przeczytać wszelkie informacje na dany temat.



Gdzie można znaleźć odpowiedni samochód nieuszkodzony bezwypadkowy?

Najłatwiej można znaleźć dowolny samochód korzystając z wyszukiwarek podanych na naszej stronie. Dla poszukujących auta z silnikiem diesla pozostają poszukiwania w Europie, dla ułatwienia linki do wyszukiwarek znajdują się w dziale  "Wyszukiwarki aut".



Jak i gdzie można nabyć uszkodzony lub powypadkowy pojazd w okazyjnej cenie?

Sugerujemy dokonać osobiście wyboru i zakupu ze strony www.copart.com, ta firma sprzedaje rocznie około 1.300.000 tego typu pojazdów.



Czy trzeba się rejestrować i opłacać rejestracje jeśli chce się zakupić tylko jeden pojazd?

Rejestracja nie jest konieczna, natomiast pozwala uczestniczyć osobiście w licytacji, bez dokonania rejestracji można natomiast przeglądać wszystkie oferty.



Jaki jest koszt rejestracji na stronie Copart.com i na jaki okres jest ważna?

Aktualnie rejestracja jest bezpłatna.



Czy można się zarejestrować będąc mieszkańcem innego kraju np. USA ?

Nie ma żadnych przeciwwskazań, każdy może się zarejestrować i każdemu możemy pomóc zakupić wybrany pojazd.



Jak mogę zapłacić za rejestrację, depozyt gwarancyjny, a finalnie za samochód ?

Płatności drobnych sum, maksimum do 2500 można dokonać przez PayPal, wszelkich płatności można dokonywać przelewem bankowym na nasze konta bankowe w 4 różnych walutach: PLN, USD, Euro i funtach angielskich. Dane do przelewu można wydrukować w dziale "Kontakt".



Jakie są dodatkowe koszty zakupu na aukcji Copart?

Wszystkie opłaty i koszty opisane zostały na stronie Cennik opłat.



Jakie dodatkowe koszty są związane z zakupem pojazdu w USA i sprowadzeniem go do Polski?

Wszystkie koszty opisane zostały bardzo szczegółowo w dziale o opłatach.



Jak można samemu wyszukiwać i zakupić pojazd z Aukcji COPART?

Kompletny opis z tłumaczeniem na język polski można znaleźć w instrukcji użytkowania.



Jak można ustalić lub przewidzieć za ile dany pojazd zostanie sprzedany w trakcie licytacji?

Można jedynie przewidywać, że będzie mniej niż za podobny pojazd nieuszkodzony minus wszystkie koszty potrzebne do jego naprawy. Doświadczony dealer może powiedzieć tylko po ile sprzedawane były podobne pojazdy w ubiegłych dniach, tygodniach. Wartość pojazdu można ustalić poprzez porównanie z podobnym pojazdem na wyszukiwarkach.
 
 



Ile wyniesie łącznie koszt tego pojazdu po sprowadzeniu go do kraju?

Do kosztu zakupu należy doliczyć opłaty aukcyjne, transportowe, a finalnie we własnym kraju opłaty celno podatkowe, wszystkie te koszty i opłaty zostały szeroko opisane w Opłatach importowych.



Co oznaczają określenia spotykane często w opisach samochodów powypadkowych?

Opis rodzajów zniszczeń i związanych z tym określeń w języku angielskim przedstawiamy poniżej:

  • Lot Drives - oznacza ze samochód może poruszać się samodzielnie po parkingu, ale nie może być używany na publicznych drogach dopóki wszystkie naprawy nie będą ukończone.
  • Good Airbags – poduszki powietrzne pozostały nie uszkodzone w momencie wypadku,
  • Rollover –samochód podczas wypadku (dachował) i ma uszkodzone boki, dach, szyby i inne uszkodzenia.
  • Light rollover - kiedy samochód przekręcił się podczas wypadku ale ma minimalne uszkodzenia – prawdopodobnie przewracał sie po trawie .
  • Recovered Theft – kiedy samochód był skradziony i później odzyskany. W tym przypadku auto nie jest po wypadku, ale może mieć brakujące części.
  • Drive Home / ready to go – kiedy samochód jest bezpieczny do użytku na drogach, ale może mieć lekkie zniszczenia.
  • Fire damage – kiedy auto uległo uszkodzeniu na skutek pożaru, ognia lub temperatury.


Jakich dokumentów własności pojazdu należy unikać ?

Na ogół wszystkie pojazdy powypadkowe w USA mają po wypadku i przejęciu ich przez firmę ubezpieczeniowa wystawiane nowy dokument - tytuł własności (title) oznaczony słowem salvage = nadający się do odzysku, naprawy, więcej na ten temat znajduje się na stronie o tych dokumentach.



Czy sprzedajecie także pojazdy z czystym aktem własności ?

Tak, sprzedajemy auta zarówno z clean title jak i z salvage title. Auto z czystym aktem własności jest zazwyczaj nieuszkodzone albo uszkodzenie jest minimalne.



Co oznacza samochód z clean title ?

Są to zwykle samochody, które uległy minimalnym uszkodzeniom, i nie były spisane na stratę przez państwo lub firmę ubezpieczeniową. Prawie 80% aut z clean title jest wciąż objęte gwarancją producenta i mają czystą historię CarFax bez żadnego zapisu o wypadku.



Co oznacza rebuildable albo salvage title ?

Salvage title jest wystawiany przez państwo w wypadku kiedy firma ubezpieczeniowa uzyskuje auto na skutek roszczenia związanego ze zdarzeniem typu wypadek, kraksa, kradzież auta itp. Około 90% tych samochodów nadaje się do reperacji. Po ukończeniu napraw auto podlega tak zwanej kontroli technicznej, nadzorowanej przez Department of Motor Vehicle lub podobnych urzędów w innych krajach, w Polsce stan techniczny sprawdzają okręgowe stacje kontroli pojazdów. Generalnie, stan tych samochodów po naprawie jest taki sam jak stan typowych, bezwypadkowych samochodów z clean title.



Dlaczego kupować samochody powypadkowe ?

Głównym powodem zakupu uszkodzonych samochodów jest ich niska cena i ogólny łączny koszt ich nabycia. Auta te są często sprzedawane po dwóch lub trzech latach po zakupie za cenę oryginalnej inwestycji.



Ile mogę zaoszczędzić kupując samochód powypadkowy ?

 Suma oszczędności zależy od typu samochodu i roku produkcji, ale zazwyczaj jest ona znaczna. Oczywiście, koszt napraw i jakość muszą być starannie rozważone i wliczone w cenę przed dokonaniem zakupu. Osoba lub warsztat podejmujący się reperacji powinien przygotować starannie przygotowaną wycenę napraw. Klienci zazwyczaj starają się uzyskać dwie lub trzy wyceny jeżeli sami nie podejmują się reperacji.



Kto kupuje uszkodzone samochody ?

W większości kupują je warsztaty samochodowe i osoby prywatne ceniące sobie pieniądze, głównie importerzy. Część samochodów jest sprzedawana w U.S. inne na na rynkach międzynarodowych, zawsze koszt ogólny auta po naprawie wynosi miej niż za typowe auto nigdy nie uszkodzone.



Kto reperuje te uszkodzone samochody ?

Warsztaty samochodowe mogą zreperować większość aut. W niektórych przypadkach klienci sami podejmują się reperacji, szczególnie jeżeli nie muszą brać pod uwagę uszkodzeń strukturalnych.



Skąd sprowadzacie uszkodzone samochody ?

Większość naszych bitych samochodów jest zakupywana od firm ubezpieczeniowych i z licytacji w całym USA. Niektóre auta są zakupione od dealerów samochodowych, warsztatów lub bezpośrednio od osób prywatnych. Zawsze szukamy samochodów które były w doskonałym stanie przed wypadkiem i które zapewnią dobrą inwestycje dla naszych klientów.



Jak bezpieczne są samochody powypadkowe po reperacji ?

Jeżeli prawidłowo naprawiony przez doświadczony zakład samochodowy, bity samochód jest tak samo bezpieczny jak każdy inny samochód na drodze, który nie był uprzednio uszkodzony.



Jaki będzie koszt reperacji samochodu ?

Nasza firma nie zapewnia wycen reperacji – radzimy przedstawić zdjęcia samochodu, którym jesteście zainteresowani, dla osoby która będzie ten samochód reperować. Jeżeli mechanik zechce z nami się skontaktować, chętnie służymy wszelkimi informacjami.



Czy sprzedajecie części ?

Tak, a jeśli nie mamy ich na składzie to możemy zarówno zlokalizować części zamienne, a także je dostarczyć na adres zamawiającego.



Kiedy pojawiają się następne nowe oferty ?

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem AUKCJI COPART największej firmy sprzedającej 13000000 pojazdów rocznie co daje około 45000 nowych ofert codziennie.



CopartMobile.com

Copart mobile

Toolbox

Currency Exchange  Buy car from american time zones

Motocykle

Motocykle

ATV

Motocykle

Dostawcze

Dostawcze

Przemysłowe

Przemysłowe

Łodzie

Łodzie