COPART

Auta Osobowe

Auta Osobowe

Klasyki

Klasyki

SUV, 4x4

SUV, 4x4

Minivan

Minivan

Pickup trucks

Pickup trucks

Kempingowe RV

Kempingowe RV

Start : Copart USA > Regulamin i warunki

Instrukcja

 

Wybór samochodu uszkodzonego | Procedura zamawiania pojazdu | Zakup na aukcji, licytacja pojazdu | Instrukcja użytkowania | Rejestracja do Copart


Od teraz umożliwiamy bezpośredni zakup na aukcjach zarejestrowanym u nas klientom, którzy po wniesieniu opłaty i dokonaniu rejestracji będą mogli otrzymać specjalne hasło i login umożliwiające im osobiście: oglądać, wybierać, licytować i kupować osobiście wybrane pojazdy. Więcej na temat korzystania z ofert aukcji na www.Copart.com. na linku instrukcja użytkowania oraz w Warunkach użytkowania (wersja polska). Nasi klienci mogą dokonywać wyboru i zakupu pojazdu w naszej siedzibie w Mikołowie lub po uzyskaniu własnego numeru konta bezpośrednio z własnego komputera z dowolnego miejsca i w dogodnym dla siebie czasie.
 

My oferujemy Państwu akces do największego i najlepiej zorganizowanego źródła, gdzie sprzedawanych jest 1.300.000 pojazdów powypadkowych rocznie.Zapraszamy na zakupy do największego Domu Aukcyjnego na świecie należącego do firmy Copart, oferującego  nam uszkodzone i powypadkowe pojazdy w bardzo atrakcyjnych cenach hurtowych. Cena zakupu zależy wyłącznie od licytującego, czyli od Ciebie. Wszystkie pojazdy uszkodzone lub używane są kupowane na licytacjach, które odbywają się na terenie całych Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Ceny pojazdów w naszej ofercie z rynku amerykańskiego są znacznie niższe od cen na rynkach europejskich, nawet przy uwzględnieniu wydatków związanych z transportem, opłatami celnymi oraz wszystkimi pozostałymi kosztami. Aukcja Copart.com sprzedaje około 6000 rożnych uszkodzonych oraz powypadkowych pojazdów codziennie. Udostępniamy oferty Copartu ze wszystkich aukcji na terenie całego USA oraz Anglii. My ze swej strony oferujemy pomoc i fachowe doradztwo dotyczące nabycia samochodów oraz innych pojazdów, motocykli, quadów, skuterów wodnych, jachtów,a nawet maszyn drogowych i rolniczych. Na życzenie pomagamy wybrać najlepsze oferty, zorganizować transport drogowy i morski ,a nawet dokonać odpraw celnych. Znamy z doświadczenia realia rynku amerykańskiego i dlatego jesteśmy w stanie pomoc wyeliminować wątpliwej jakości oferty. Nasz klient możne  samodzielnie decydować do samego końca o cenie zakupu wybranego pojazdu. Korzystając ze specjalnego systemu VB2 opatentowanego przez Copart można równocześnie uczestniczyć i kupować na kilku aukcjach równocześnie.

Nasza prowizja za samą pomoc w zakupie pojazdu wynosi 200 USD. Natomiast za dodatkowe usługi np. pośrednictwo w odprawach celnych w USA, DE, PL, organizację transportu nasza opłata wynosi 5% wartości zakupu auta i usług. Pełna informacja odnośnie wszelkich innych kosztów i opłat aukcyjnych znajduje się w Cenniku opłat. W celu zaznajomienia się z dodatkowymi kosztami importu zakupionego pojazdu prosimy odwiedzić rozdział Jak kupować. Nasza firma sprowadza pojazdy wyłącznie na zamówienie poparte pisemną umową. Kontakty z Klientami prowadzone są bezpośrednio przez naszych ekspertów, u których można uzyskać dodatkowe informacje. Zwracamy Państwa uwagę na konieczność dokładnego przyglądania się przedstawionym na zdjęciach pojazdom celem stwierdzenia zakresu istniejących uszkodzeń i uniknięcia ewentualnych nieporozumień i kosztów z tytułu niewłaściwej oceny stanu technicznego danego pojazdu. Samochody używane, a w szczególności uszkodzone w USA są zawsze dużo tańsze od modeli oferowanych na polskim rynku. Oszczędności wynikające z zakupu auta zza oceanu po opłaceniu wszystkich kosztów sięgają nawet do 50%! W razie potrzeby służymy również pomocą w sprowadzeniu części zamiennych nowych lub używanych.

 


 

w górę ^

Wyboru samochodu uszkodzonego od teraz możesz dokonywać sam mając tysiące ofert do wyboru.

Decydując się na kupno aut powypadkowych lub w różny sposób uszkodzonych, klient powinien ocenić ich stan nie tylko opierając się na fotografiach ale i na opiniach ekspertów, fachowców z dobrych lokalnych warsztatów blacharsko-lakierniczych i mechaniki pojazdowej. Na podstawie ich opinii i oceny szkody można orientacyjnie przewidzieć ostateczną cenę, którą warto zapłacić w USA .Wybór samochodu na aukcyjnych wyszukiwarkach dokonywany jest osobiście przez nabywcę i tylko na jego własne ryzyko. Opis każdego pojazdu zaczerpnięty z bazy danych aukcji jest bardzo lakoniczny, czasami ograniczony do dwóch słów i nie należy nim się kierować przy podejmowaniu decyzji zakupu. Copart nie udostępnia dodatkowych informacji na temat oferowanych samochodów ani ich uszkodzeń, ponieważ nie posiada takich informacji.

Wszystkie uszkodzone samochody sprzedawane są bez gwarancji. Należy zwrócić uwagę na status formalno-prawny interesującego nas pojazdu. Niektóre samochody niezależnie od stopnia ich uszkodzenia określane są jako nie do odbudowy i mogą być sprzedawane tylko z przeznaczeniem do rozbiórki na części zamienne firmom recyklingowym. Określenie ostatecznej ceny sprzedaży samochodu następuje dopiero po zakończeniu licytacji. Do wylicytowanej ceny należy wkalkulować opłaty aukcyjne szczegółowo opisane w Cenniku opłat, a następnie opłaty importowe szeroko opisane w dziale Jak kupować.

 

w górę ^

Procedura zamawiania pojazdu

W celu zakupu ściśle określonego pojazdu bez dokonywania opłat rejestracyjnych można wysłać do nas wypełniony formularz zamówienia ze wskazaniem interesującego nas pojazdu z aukcji Copart. Oglądać i wybierać może każdy osobiście, natomiast bezpośrednio licytować mogą tylko osoby, które się zarejestrowały i dokonały formalności i opłat rejestracyjnych oraz przekazały na nasze konto wadium jako depozyt gwarancyjny - instrukcja płatności.

 


w górę ^

Zakup na aukcji, licytacja pojazdu.
 

Laweta 1

Po dokonaniu wyboru interesującego pojazdu należy osobiście oszacować przewidywaną cenę końcową zakupu pojazdu i rozważyć swoje możliwości finansowe. Żaden bank nie udzieli bowiem kredytu na zakup pojazdu powypadkowego, trzeba dysponować własną gotówką na pokrycie wszystkich kosztów, takich jak: koszt zakupu plus przewidywane naprawy, plus transport do wybranego portu (Gdynia lub Bremerhaven), plus opłacenie wszystkich należności importowych: cło, akcyza, VAT, które naliczane są procentowo od ceny zakupu powiększonej o koszt transportu. Szczegóły w dziale Jak kupować. Jeżeli zdecydowałeś się na konkretny samochód, a nie masz jeszcze dostępu do własnego konta na www.Copart.com to prosimy o kontakt z nami i wpłacenie na nasze konto najpóźniej w ciągu 24 godzin przed rozpoczęciem aukcji sumy stanowiącej 10% kwoty, za która zamierzacie Państwo nabyć wybrany pojazd, minimalna kwota wadium to równowartość 400 USD. Kwota ta jest depozytem, warunkującym udział w aukcji i jeśli nie uda się dokonać zakupu wybranego przez Państwa pojazdu, jest ona zwracana w ciągu 24 godzin lub zgodnie z życzeniem pozostawiona na poczet zakupu podobnego pojazdu w następnych dniach. Stanowi ona również gwarancję zapłaty ceny aukcji w przypadku pomyślnego wyniku. Depozyt można utracić jedynie w razie odmowy zapłacenia zakupionego na państwa zamówienie samochodu w ustalonym terminie.

Po wygraniu aukcji w ciągu 24 godzin należy dokonać wpłaty pozostałej części należności za nabyty samochód. Kwota należności składa się z ceny za samochód, opłaty aukcji, kosztu dostawy na terenie USA i kosztu dostawy do portu oraz wstępnie obliczonych opłat celno-podatkowych obowiązujących w kraju docelowym, po kursie dolara aktualnym w dniu zakupu. Po zakupie pojazdu w ciągu kilku dni samochód jest dostarczony do portu wysyłkowego i zostaje załadowany do kontenera. Transport jest dokonywany przez ubezpieczonych, sprawdzonych przewoźników, specjalnie przystosowanymi pojazdami.

Po dostarczeniu samochodu wraz z oryginalnymi dokumentami koniecznymi do dokonania eksportu do portu w KonteneryUSA, dokonana zostanie odprawa celna, a zakupiony pojazd w kontenerze zaplombowanym przez celników zostanie dostarczony do portu wskazanego przez nabywcę. Dokumenty własności pojazdu wraz z faktura VAT przekażemy formalnie wraz z pojazdem nowemu właścicielowi po dokonaniu finalnej odprawy celnej zgodnie z ustaleniami spisanymi w odrębnej umowie. W razie jakichkolwiek wątpliwości oraz dodatkowych pytań prosimy zapoznać się z działem Jak kupować na tej witrynie lub zatelefonować do nas na numer 32-322-1119 w godzinach 9-21 od poniedziałku do piątku.

 

 

 

w górę ^  

Instrukcja użytkowania

Mamy do wyboru kilka sposobów wyszukania odpowiedniej oferty spośród tysięcy różnych pojazdów przeważnie uszkodzonych i powypadkowych, ale również bez żadnych uszkodzeń na stronie www.copart.com. Osobom nie znającym języka angielskiego sugerujemy korzystanie z tej samej bazy danych, z opisami już po polsku na naszej stronie http://auta-uszkodzone.carpaka.com/ Wyszukiwanie: można skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na głównej stronie, bądź po przejściu do zakładki „Search & Bid” następnie w menu wybierając „Car Finder”.


IN 666

Poniżej tłumaczenie określeń i skrótów użytych w opisach pojazdów.

Aby wyświetlić mapę USA kliknij na ten link.
 
Po wyborze kryteriów wyszukiwania klikamy na Search (szukaj) – otwiera nam się lista dostępnych pojazdów według określonych parametrów. Bez wpisania kodu adresowego lub stanu w USA pokaże się kompletna lista ofert z terenu całego USA. Tak jak w pierwszym sposobie wyszukiwania możemy skorzystać z dodatkowych filtrów, zawężając tym ilość wyświetlanych ofert tylko do tych, które najbardziej spełniają nasze wymagania.

  IN 222

Pokaże się nam pierwsza strona z 20 ofertami.

IN 333

Takich stron mogą być setki do wyboru. W celu szybszego wyszukania odpowiedniej nas oferty możemy skorzystać z dostępnych filtrów.

IN 444

Korzystając z okna wyszukiwarki  takiego jak poniżej.IN 777

 

 • Vehicle Type – rodzaj pojazdu
 • Year – model roku (od - do)
 • Make – marka
 • Model – model
 • Title Type – rodzaj dokumentu tytułu własności pojazdu
 • Titled – posiada certyfikat, dokument własności,
 • Salvage – pojazd do odzysku, nadający się do odbudowy,
 • Non-repairable – nienaprawialny, pojazd głównie nadający się tylko na części zamienne
 • Location – lokalizacja - możliwość wyboru przez miasto, stan, bądź przez kod pocztowy, sugerujemy użyć np. 33311 lub 10002, umożliwia to zakup blisko portów wschodniego wybrzeża, mniejsze koszty, szybsza dostawa
 • Up To Any/25/50/100 Miles Away - wybieramy w jakiej odległości od danego kodu adresowego chcemy szukać

Po wybraniu:
Pokaże się nam pierwsza ze stron listy ofert. Z tej strony lub następnych możemy wybrać i po kliknięciu na zdjęcie otworzyć interesującą dla siebie ofertę. W celu zmniejszenia kosztów transportu można posortować daną ofertę według kodu pocztowego (Sort by Zip) wpisując np. 33311=Miami, Floryda, 10002=Nowy York - blisko portu) i kliknąć „Go”. Po przeprowadzonej selekcji przez ten filtr, możemy analogicznie zawęzić liczbę ofert spełniających nasze oczekiwania poprzez wybór odpowiedniego filtru. Pamiętajmy jednak, że korzystając z tych opcji można pominąć najciekawsze oferty z nieprecyzyjnym opisem. Sugerujemy kierować się bardziej własnym wzrokiem, niż tylko opisem składającym się z dwóch słów.  

Kolejnym sposobem posortowania wyświetlanych ofert jest możliwość kliknięcia na tytuł tabelki. Tutaj mamy możliwość posortowania względem rocznika (Year), marki (Make), modelu (Model), lokalizacji na terenie USA (Facylity), daty sprzedaży (Sale Date), posiadanego certyfikatu (Title). Oprócz poszczególnych opcji możemy skorzystać również z porównania wybranych ofert poprzez zaznaczenie ich w okienku obok zdjęcia i kliknięciu „Compare”.

  IN 555  


Uwaga: Lista pojazdów, które można oglądać na Copart zmienia się codziennie, a nawet co kwadrans. Dodawane są tysiące nowych ofert, a zdejmowane są z listy ofert pojazdów już sprzedanych. Auta, które nie osiągnęły zastrzeżonej ceny minimalnej wracają ponownie na listę sprzedaży z terminem sprzedaży za tydzień.


Przeglądanie ofert:

Zaczynamy od tabeli z listą pierwszych 20 ofert i możliwością otworzenia następnych stron z kolejnymi ofertami.

 
IN 888


 
 

Przeszukujemy oferty wybierając interesujący nas pojazd. Do podglądu mamy zdjęcie, po kliknięciu na które pokazuje sie rozwinięta oferta z 10 zdjęciami i opisem. Każde zdjęcie można powiększyć.

Opis tabeli  zawiera podział według następujących kategorii:

 

 • Facility - Miasto, lokalizacja danego pojazdu,
 • Sale Date – data sprzedaży, zakończenia aukcji, licytacji.
 • Lot # - numer katalogowy wystawionej aukcji danego pojazdu
 • Year / Make / Model – w kolejności rocznik pojazdu, marka i model
 • Odometer – licznik, przebieg, podany w milach, 1mila=1.609km.
 • Title State / Type – Stan z którego pochodzi Title (tytuł własności) i jego rodzaj
 • Damage Type – rodzaj uszkodzenia – opisany w skrótach:
 • (AO – Poobijany; BC – Biohazardous/Chemiczne uszkodzenie; BE – Spalony silnik; BI – Spalone wnętrze; BN – Spalony; FR – Uszkodzony przód; HL – Po gradobiciu; MC – Mechaniczne uszkodzenie; NO – Brak widocznego uszkodzenia; RJ – Wadliwa naprawa; PR – częściowo niedokończona naprawa; RO – przewrócony, dachowany; RR – uszkodzony tył; SD – uszkodzenie boczne; ST – niekompletny, rozkradziony; TP – uszkodzony dach; UK – nieznane uszkodzenie; UN – uszkodzone podwozie; VI – zagubiony VIN lub przerobiony, VN – wandalizm; WA – zalany, woda)
 • Current Bid – aktualnie najwyższa oferta w licytacji


W każdej z kolumn mamy podane informacje podstawowe. Możemy uzyskać więcej informacji poprzez kliknięcie na linki dotyczące: lokalizacji, nazwy pojazdu lub na zdjęcie pojazdu. Po kliknięciu na pierwsze zdjęcie otwiera się strona ze szczegółową specyfikacją, mamy tu do dyspozycji 10 zdjęć danego pojazdu odzwierciedlających jego aktualny stan wizualny. Poprzez kliknięcie na zdjęcie, otwiera nam się ono w powiększeniu.
 

IN 999


 

Skróty zawarte w powyższym opisie i ich znacznie:

 • ACV – aktualna wartość rynkowa podobnego pojazdu w stanie nieuszkodzonym,
 • Repair Cost – przewidywane przez firmy ubezpieczeniowe koszty naprawy,
 • Title State / Type – stan w USA z którego pochodzi pojazd i rodzaj dokumentu
 • Odometer – licznik, przebieg w milach
 • Loss Type – rodzaj szkody
 • Damage Type – rodzaj uszkodzenia
 • VIN – numer identyfikacyjny pojazdu – pokazywany jest tylko fragment - nr. VIN po kliknięciu na który pokaże się pojemność silnika i rodzaj paliwa.
 • Body Style – rodzaj nadwozia
 • Color – kolor nadwozia
 • Engine – silnik, jego pojemność i typ
 • Drive – rodzaj napędu (przedni, 2 koła , 4x4 itp.)
 • Cylinders – ilość cylindrów silnika
 • Fuel – rodzaj paliwa
 • Keys – kluczyki, lub ich brak (yes-tak, no-brak)
 • Special Note – specjalna uwaga
 • Facility – miasto, lokalizacja tego pojazdu
 • Sale Date – data zakończenia aukcji
 • Sale Time – godzina rozpoczęcia aukcji na żywo czasu amerykańskiego (w zależności od regionu należy dodać 5 - 8 godzin - przelicznik czasu <- kliknij tutaj)
 • Item # - kolejny numer samochodu na aukcji – licząc średnio 30 sekund na licytowanie każdego pojazdu można obliczyć przypuszczalną godzinę sprzedaży danego samochodu.
 • Current Bid – aktualna najwyższa kwota w tej licytacji.
 • Place Bid – licytuj, wpisz swoją propozycję cenową za ten pojazd, opcja dostępna po zarejestrowaniu i zalogowaniu. Uwaga - Jest to działanie nieodwracalne.


Ikony graficzne znajdujące sie w opisie danego pojazdu i ich znaczenie według Copart :
Copart 006 Run & Drive – Pojazd uruchamia się i jedzie – Dom Aukcyjny potwierdza, że w chwili przeglądu  pojazdu możliwe było jego uruchomienie i jazda nim .
Copart 007 Engine Start Program – Silnik można uruchomić – Copart potwierdza, że w chwili przybycia pojazdu na ich plac możliwe było jego uruchomienie.
Copart 008 Pojazd został przygotowany do sprzedaży.
 
Jeśli chcemy powrócić do pozostałych ofert klikamy w lewym dolnym rogu na: Back to Search Results.
 
REJESTRACJA:

Aby móc licytować osobiście i przeglądać wszystkie oferty należy najpierw się zarejestrować poprzez naszą witrynę "Rejestracja do strony Copart" oraz zaakceptować nasz Regulamin i warunki użytkowania (wersja polska - TAC).
Można również kupować bez rejestracji poprzez kontakt z nami i zlecenie nam zakupu wybranego pojazdu. Rejestracja jest bezpłatna, ale żeby móc licytować osobiście trzeba najpierw wpłacić wadium - depozyt gwarancyjny.
 

 


w górę ^

REJESTRACJA:

Aby móc licytować osobiście i przeglądać wszystkie oferty należy najpierw sie zarejestrować poprzez naszą witrynę "Rejestracja do strony Copart" oraz zaakceptować nasz Regulamin i warunki użytkowania  


 

CopartMobile.com

Copart mobile

Toolbox

Currency Exchange  Buy car from american time zones

Motocykle

Motocykle

ATV

Motocykle

Dostawcze

Dostawcze

Przemysłowe

Przemysłowe

Łodzie

Łodzie